Miniblog

Nákup zboží mimo EU - změna od 1.4.2011

Od 1.4.2011 platí novela upravující dovoz zboží, které pochází mimo EU. 

- limit pro osvobození od cla zůstává ekvivalentem 150 Euro (cena zboží plus cena poštovného)

- limit pro osvobození od DPH se snižuje na 22 Euro (jen z ceny zboží)

Tedy při objednání zboží v hodnotě 2.000 CZK (po přepočítání) - za clo zaplatíte 0,- Kč a za DPH zaplatíte 400,- KčJak funguje placení cla a DPH v těchto případech? Velmi jednoduše, necháte si to poslat na svou domácí adresu. V případě, že zboží podléhá dani bude Vás kontaktovat Celní úřad prostřednictvím České pošty. Nejjednodušší cesta je podepsat plnou moc pro Českou poštu, aby za Vás mohla tyto dokumenty vyřídit (zpoplatněno dle sazebníku České pošty), někdy ještě požaduje Celní úřad doložení ceny zboží účtem, platbou apod. (stačí přeposlat potvrzující e-mail z eshopu, vytisknutí obrazovky /přes tlačítko Print Screen/ apod.) Poté Vám za pár dnů přijde zásilka na dobírku, kde coby dobírku doplatíte clo a DPH. Počítejte, že zdržení na celnici může být dle vytížení i více než týden.


Jak na nákup z USA?

Produkt na stránkách je z amerického obchodu - zde je malý návod jak postupovat


Každý obchod vyžaduje trošku něco jiného, ale obecně se dá říci: 


Pokud eshop posílá do České republiky / EU: 

- Zda eshop posílá do EU je uvedeno v "Shipping policy" či "International Shipping" 

- K nákupu budete potřebovat embosovanou platební kartu (drtivá většina platebních karet - informujte se u své banky) 

- US eshopy zpravidla vyžadují k číslu karty napsat i adresu k níž je karta vydaná (pro ověření), dále pak vlastní dodací adresu 

- Těsně před ukončením objednávky jsem informování o celkové sumě (někdy jsou ceny na webu uvedeny bez tzv. "sales tax") a poštovném Pokud eshop neposílá do České republiky / EU: 

- oproti výše uvedenému je třeba zřídit si službu pro přeposílání, kde získáte virtuální adresu v USA, kterou pak budete uvádět při nákupuju jako svou dodací (vč. identifikačního čísla, které dostanete při registraci) 

- jakmile pak zásilka přijde na Vaši virtální adresu budete informováni e-mailem a následně si můžete nastavit způsob odeslání (zda co nejdříve, či co nejlevněji apod.) 

- máme vlastní zkušenost s přeposílací firmou Shipito , kterou Vám můžeme jen doporučit (rozhraní i emailová podpora je v češtině) 

- zřízení takového účtu je velmi jednoduché a podobá se i nákupům v USA, tedy si můžete vyzkoušet placení platební kartou na českém rozhraní při "nabíjení" účtu pro přeposílání. Pokud eshop neposílá do České republiky / EU a současně neakceptuje platební karty vydané mimo USA: 

- přeposílací služby počítají i s tímto a řeší to produktem "asistovaný nákup", kde zboží zaplatí za Vás jejich platební kartou / viz. podmínky jednotlivých služeb 

- před asistovaným nákupem musíte ke společnosti kartou převést dostatečnou částku pokrývající realizaci nákupu. 

- je to velmi jednoduché ... opět doporučujeme z vlastní zkušenosti ověřenou firmu Shipito

Proč jsou v hlavičce anglické nápisy?

Zadávali jsme design v zahraničí, nenašli jsme dosud vhodný náhradní text (prostý překlad působí zvláštně), proto připravíme soutěž, kde budete moci dávat vaše návrhy co by se líbilo. Soutěž bude však až v září, bude probíhat přes Facebook. Atraktivní cena pro vítěze bude samozřejmostí :o) Soutěž vyhlásíme nejspíš začátkem září.

Začínáme testovat

Vítejte na stránkách projektu VivaModa.

 

NYNÍ JE SPUŠTĚNA ZKUŠEBNÍ TESTOVACÍ VERZE

 

Oficiálně bude web spuštěn a jakmile vychytáme všechny mouchy a až naplníme systém startovacím počtem článků. Pokud narazíte na nějaký problém co se funčknosti týče kontaktujte nás prosím na milan@openport.cz či přes formulář (zcela dole vpravo "Kontakt").

 

Tento projekt si klade za cíl přinášet novinky o kvalitních produktech z mnoha různých oblastí. Budou to produkty o nichž si myslíme, že jsou něčím zajímavé. Avšak zůstaneme v hladině přehledu, nechceme zacházet do podrobností - pouze zvýrazníme to podstatné.